Darlington Dog Show Society 2018

Dachshund (Long-haired)

Judge: Miss J Startup
 

BEST OF BREED : 309 MITCHELL Mrs F Ch Bronia True Legacy & Hound Group 3
Dog CC : 309 MITCHELL Mrs F Ch Bronia True Legacy
Res Dog CC : 310 RODRIGUES Mrs S Darsoms Zydexta
Bitch CC : 299 GARLICK Miss E A Ranglewood Laurel
Res Bitch CC : 305 HUTTON, Mr D J & Mrs G & HUTTON Miss C E Dachalune Araxia
Best Puppy : 306 JOHNSON Mr T L Africandawns Night Trooper
Best Veteran : 290 COOK, Mrs I A & RHODES Mrs P M Abydachs Rides The Storm To Bournder


Class 107 VD (2 Entries) Abs: 0
1st: 290 COOK, Mrs I A & RHODES Mrs P M Abydachs Rides The Storm To Bournder
2nd: 304 HUTTON, Mr D J & Mrs G & HUTTON Miss C E Ch River Rumpus Through Dachalune Sh.CM
3rd:
Res:
VHC:

Class 108 MPD NO ENTRIES

Class 109 PD (1 Entries) Abs: 0
1st: 306 JOHNSON Mr T L Africandawns Night Trooper
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class 110 JD (1 Entries) Abs: 0
1st: 292 DARE Mrs C Darsoms Zocratees
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class 111 PGD (3 Entries) Abs: 0
1st: 310 RODRIGUES Mrs S Darsoms Zydexta
2nd: 295 GARLICK Miss E A Ranglewood Harvest Song
3rd: 288 COLE Mrs L Pennywise Of Derry
Res:
VHC:

Class 112 LD (2 Entries) Abs: 0
1st: 303 HIRST, Miss N E & HIRST Mrs J A Ranglewood Lantana At Kejana
2nd: 285 CHAPMAN Mrs M Melminds Zsylvester
3rd:
Res:
VHC:

Class 113 OD (4 Entries) Abs: 1
1st: 309 MITCHELL Mrs F Ch Bronia True Legacy
2nd: 293 DARE Mrs C Ch Swansford Lionellador Darsoms
3rd: 296 GARLICK Miss E A Ranglewood Arashi
Res:
VHC:

Class 114 VB (1 Entries) Abs: 0
1st: 297 GARLICK Miss E A Ch Ranglewood Genista
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class 115 MPB NO ENTRIES

Class 116 PB NO ENTRIES

Class 117 JB (2 Entries) Abs: 0
1st: 294 FOSSETT Mr & Mrs A Brysdax Coco Mademoiselle
2nd: 289 COLE Mrs L Andromeda Galaxy
3rd:
Res:
VHC:

Class 118 PGB (4 Entries) Abs: 0
1st: 298 GARLICK Miss E A Ranglewood Trick Or Treat
2nd: 308 METCALFE-BILGIN Mrs S Metadale Marcella
3rd: 302 HAGAN, Ms M & BORSUK, Mr D & FOSSETT Miss B & Mr Baltic Legacy Via Amberteckel
Res: 286 CHAPMAN Mrs M Melminds Marina Diamonds
VHC:

Class 119 LB (4 Entries) Abs: 1
1st: 305 HUTTON, Mr D J & Mrs G & HUTTON Miss C E Dachalune Araxia
2nd: 291 CROSS Mr L J Glasvey Double Trouble For Loggeta
3rd: 287 CHAPMAN Mrs M Melminds Maleficent
Res:
VHC:

Class 120 OB (2 Entries) Abs: 0
1st: 299 GARLICK Miss E A Ranglewood Laurel
2nd: 307 JOHNSON, Mr T L & CROSS Mr L J Africandawns Night Wizard
3rd:
Res:
VHC: